Úvodní stránka » Zajímavosti v okolí

 KADAŇ - mapa Kadaně

 TURISTICKÁ MAPA - okolí Kadaně

 KADAŇ - turistický web

OKOLÍ KADANĚ

informace průběžně doplňujeme


Výlety do okolí

Klášterec nad Ohří
Stolová hora Úhošť 
Měděnec (na Měděnec autobusem a do Kadaně pěšky, nebo do Perštejna pěšky a autobusem do Kadaně)
Boří Dar
Klínovec
Výsluní
Chomutov - ZOO park (velmi dobře dostupné autem i vlakem)
Žatec


Trail parky - Klínovec a Plešivec 


Cyklo trasy

Cyklostezka Ohře
Značení: č. 6
Vzdálenost: 223 km
Kadaň a její okolí Vám poskytne mnoho zajímavých turistických cílů. Ať už se vydáte pěšky či na kole, máte vždy, co objevovat.

Začátek cyklotrasy je Slapanech (461 m.n.m), dále vede přes Cheb – Kynšperk nad Ohří – Sokolov – Loket – Svatošské skály – Karlovy Vary –Klášterec nad Ohří – Kadaň (295 m.n.m.) – Nechranickou přehradu – Žatec – Louny – Libochovice – Budyni nad Ohří – Bohušovice nad
Ohří –Terezín a končí v Litoměřicích(145m.n.m). Odtud se lze napojit na Labskou stezku.
Na cyklostezce je velké množství kulturních i přírodních památek a zajímavostí, které stojí za navštívení.
Na úseku Cheb – Kadaň lze využít vlakového spojení a tím zvládnout tento úsek projet během jednoho dne.


Cyklotrasa  Kadaň - Spořice

Značení: č. 3115
Vzdálenost: 14 km
Začátek této téměř industriální stezky je v Kadani, odkud míří do Prunéřova – Málkova – Zelené a končí ve Spořicích.
Na této stezce můžete vidět krajinu, která prošla rekultivací, hnědouhelné doly, velkostroje a rypadla a elektrárnu Prunéřov II.

Po cestě potkáte informační panely s modely vsí, které pohltila hnědouhelná pánev. Můžete si udělat zajížďku na Prunéřovské koupaliště, či rozhlednu Skřivánčí vrch.
Dále lze pokračovat po cyklostezce č. 3080 přes Droužkovice – Březno – Nechranickou přehradu – Rokli a Želinu zpět do Kadaně po trase dlouhé 29 km. Zde stojí za zastavení vysloužilé uhelné rýpadlo zvané Březenecký drak a výrobna domácí zmrzliny v Březn.
Cestou přejedete po nejdelší sypané hrázi ve střední Evropě a v teplých dnech se můžete zchladit v přehradě. Hráz přehrady nemusíte přejíždět po silnici, ale můžete jet i pod hrází. Zde se nachází i malé vinařství, kde můžete ochutnat zdejší víno.


Cyklostezka Chmelovelo

Značení: č. 6 Vzdálenost 14,9 km
Trasa 6A Vzdálenost: 17,8 km

Jestliže chcete navštívit Chrám chmele a piva, vydejte se od Nechranické přehrady po cyklostezce Chmelovelo (č.6) do Žatce.
Stezka vás dovede přímo na místo, kde je možno projít chmelový labyrint, rozhlédnout se z Chmelového majáku, vidět pracovnu alchymisty, ale především zajít do největšího chmelařského muzea na světě.
Více informací k otevírací době a vstupnému naleznete na: www.chchp.cz
V Žatci se nezapomeňte zastavit také na malebném náměstí, kde se nachází nejmenší chmelnička na světě, která v sezóně ukazuje z blízka tradiční pěstování chmele.
Budete-li potřebovat občerstvení, můžete si vybrat z několika restaurací či kaváren. Zpět k přehradě se můžete vrátit po cyklostezce značené č. 6A.


Cyklostezka - Krušné hory

Hory jsou protkány nepřeberným množstvím cyklostezek a turistických tras a Krušnohorskou magistrálou (č.23), která spojuje Cheb s Děčínem po hřebeni krušnohoří.
Z vršku hor je nejjednodušší sjet na kole některým z malebných údolí a popřípadě se přiblížit vlakem zpět do Prunéřova či Kadaně Klínovec a Plešivec nabízí trailparky s různou náročností sjezdů.
O přírodní a kulturní památky a zajímavosti v Krušných horách také není nouze. Hornická krajina je protkána štolami, některé z nich jsou po domluvě přístupné i pro veřejnost.
K nejkratším okruhům na kolech patří například Měděnec – Přísečnická přehrada – Černý potok – Kovářská a zpět do Měděnce.
Popřípadě jej lze prodloužit ještě o cestu přes Vejprty. Sjet můžete z Měděnce do Klášterce přes Kláštereckou Jeseň (č.35), kde po cestě najdete přírodní památku Sfingy.
Druhá cesta z tohoto okruhu vede z Horní Halže do Perštejna (č.3004). V Perštejně se můžete zastavit v soukromém pivovaru a ochutnat zdejší pivo či pivonádu a dále pokračovat do Kadaně po cyklostezce podél Ohře, kde vás čekají krásné pohledy do údolí Krušných a Doupovských hor. 
AKTUÁLNĚ

Sanitární dopoledne 26.4.2024 pátek

zavřeno:8.00-12.00

otevřeno:12.00-19.00

Ukončení zimního provozu:

 neděle 19. 5. 2024

PROVOZNÍ DOBA
v Plavecké hale (zimní provoz)

Pondělí    8.00 – 19.00 hodin
Úterý        8.00 – 19.00 hodin
Středa      8.00 – 19.00 hodin
Čtvrtek     8.00 – 19.00 hodin
Pátek        8.00 – 19.00 hodin
Sobota     8.00 – 19.00 hodin
Neděle     8.00 – 19.00 hodin
 
Ranní kondiční plavání
8.00 – 9.00 hodin 


AKTUÁLNÍ OBSAZENOST

(zimní provoz - dráhy pro veřejnost)

Muži  Ženy
max. 49 osob muži max. 49 osob ženy

V obsazenosti nejsou započítané děti ze ZŠ, z Regeny, z Plaveckého oddílu a z Plaváčků.

Kontakt

Tepelné hospodářství Kadaň
+420 774 226 912

Oblíbené odkazy